Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

603500439

infolinia techniczna:

poniedziałek-piątek

w godzinach 700  - 1500

TELEFON DO WYSTAWCY ZNAJDUJE SIĘ PRZY OGŁOSZENIU OBOK ZDJĘCIA!

 

DODAJ OGŁOSZENIE
Jak dodać ogłoszenie ?
Nie masz konta? Zarejestruj się

warsztaty etnograficzne i ekologiczne dla dzieci i dorosłych

Certyfikat

Certyfikat

Nie

Produkt ekologiczny

Produkt ekologiczny

Nie

Wysyłka

Wysyłka

Nie

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty

Nie

Dowóz do klienta

Dowóz do klienta

Nie

Do uzgodnienia

Do uzgodnienia

Nie

Minkowice Kolonia

Powiat Świdnicki / Gmina Mełgiew

Z wielką przyjemnością chciałabym zaprosić Państwa do odkrywania bogatego, fascynującego, a zarazem zapomnianego świata tradycji regionów Polski Wschodniej, a zwłaszcza mojej rodzimej Lubelszczyzny.

Spotkania warsztatowe jakie oferuje moja Zagroda odbywają się w izbie pełnej starych, domowych sprzętów z duszą, w klimacie przedwojennej chaty wiejskiej. Tematyka zajęć, zależna od pory roku, obejmować będzie tradycje i obyczaje związane ze świętami i uroczystościami, zarówno tymi o rodowodzie słowiańskim, jak i ściśle ze świętami kościelnymi.

W trakcie naszych spotkań chcę ukazać ścisły związek człowieka z przyrodą, czego wyrazem będzie wykorzystywanie w procesie twórczym materiałów pochodzenia naturalnego ( zioła, kwiaty, drewno, siano, wiklina, etc. ). Mali i duzi uczestnicy poznają zapomiane zioła z okolicznych pól i łąk oraz ich zastosowanie, jak też wykorzystywanie ich w tradycji ludowej.

Każdy miesiąc, to inne, ciekawe zającia i procesy twórcze. Poznajemy, tworzymy, uczymy się i bawimy.  Wiedza, przekazywanaw sposób adekwatny do wieku uczestników, obejmować będzie tradycje i dawne zwyczaje, jakie w danym miesiącu i porze roku odnaleźć możemy w dawnym kalendarzu, zaś materiały które wykorzystywane będą do tworzenia arcydzieł, pokażą nam jak kreatywna może być otaczająca nas przyroda….